ساخت 132 هزار واحد مسکن در دستور کار

فهرست مطالب

ساخت ۱۳۲ هزار واحد مسکن در دستور کار

در ۴۰ شهرک جدید ۱۳۲ هزار واحد مسکن در دست ساخت 

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: احداث ۱۳۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در ۴۰ شهرک جدید را در برنامه خود قرار داده‌ایم که می‌تواند سبب ایجاد تعادل مناسبی در بازار مسکن ایجاد کند.

حبیب‌الله طاهرخانی وزیر راه و شهر سازی در گفت‌وگوی خبری خود اظهار کرد: در راستای سیاست تامین مسکن توسط دولت سیزدهم ظرفیت ساخت ۴۰ شهرک را ایجاد کردیم.از مهم ترین این اقدامات احداث واحدهای مسکونی موضوع تامین زمین است که شهرک‌ها می‌تواند کمک حائز اهمیتی به این مسئله کند.

وی در ادامه افزود: تعداد واحدهای مسکونی در ۴۰ شهرک ۱۳۲ هزار و ۲۰۰ واحد خواهد بود که از این تعداد ۱۰ شهرک در استان مازندران، هفت شهرک در گلستان، شش مورد در فارس، سه مورد در یزد، سه شهرک در تهران، دو مورد در آذربایجان شرقی، دو شهرک در هرمزگان است و در استانهای البرز، اصفهان، کردستان، کرمان، اردبیل، سمنان و خراسان جنوبی هرکدام یک شهرک ساخته می‌شود.

معاون وزیر با بیان اینکه در روزهای اخیر بازدیدی از مناطق تازه تاسیس در استان گلستان داشتیم گفت: شهر گرگان با توجه به افزایش قیمت مسکن نیاز به مسکن دارد و باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود. انواع راه حل‌ها از جمله شهرک‌ها را مدنظر قرار دادیم. پیشنهاداتی هم توسط مسئولان محلی انجام شد و اراضی را در چند منطقه معرفی کردند. ما نیز همزمان مطالعات را انجام می‌دهیم.

طاهرخانی، فرآیند احداث شهرک‌ها را در چند مرحله عنوان و تصریح کرد: بعد از اینکه مطالعات انجام شد موضوع از لحاظ مسائل شهری، اقتصادی و اجتماعی بررسی و مکان‌یابی می‌شود. سپس به کارگروه زیربنایی استان تحویل و شورای زیربنایی توسعه استان آن را مصوب می‌کند. بعد برای تصویب نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری می‌رود.

در ادامه میتوانید این خبر را نیز مطالعه نمایید: استحصال آب صنعتی از پساب شهری برای اولین بار در ایران

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در حال حاضر احداث ۴۰ شهرک در دستور کار شرکت عمران قرار دارد که نیشتمان در استان کردستان به تصویب رسیده است. در اردبیل و اردکان نیز اقدامات اولیه در حال انجام است. مابقی نیز عمدتا در مراحل بررسی و تصویب استانها هستند.

وی احداث سه شهرک در استان تهران را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: مطالعات این سه شهرک انجام شده و در مرحله بررسی و تصویب استانی و ملی قرار دارد.

حبیب الله طاهرخانی تاکید کرد: ساخت و توسعه شهرک ها ظرفیت سکونتگاهی جدیدی را به کشور عرضه می‌کند که از جمله ثمره آن میتوان به جذب سرریز جمعیت شهرها و کنترل بازارمسکن اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه