مطالبات فولادی ها از دولت جدید

فهرست مطالب

فولادی‌‎ها مطالبات خود را به دولت جدید منتقل کردند

دولت سیزدهم کانال‌های ارتباطی خود را مردمی کند زیرا تولید کننده‌های دولتی این کانال‌ها را به سوی خود بازگردانده‌اند.

محمد ایوبی، یکی از فعالان صنعت طی اظهاراتی که داشت بیان کرد: دولت سیزدهم می‌بایست کانال‌های ارتباطی خود را مردمی کند چرا که متاسفانه تولید کننده‌های دولتی این کانال‌ها را به سوی خودشان بازگردانده‌اند و فی‌الواقع با این کار ارتباطات ریاست جمهوری صرفا در گزارش‌های خاصی که به وی ارائه می‌گردد خلاصه خواهد شد.

این کانال‌های به وجود آمده باعث می‌شود ارتباط مردم با دولت کاهش یابد و منجر به تصمیمات اشتباه شود. بنابراین درخواستی که از دولت شده این است که این کانال‌های ارتباطی شفاف‌‎تر شود. باید به نکته توجه داشت که هنچین درخواستی در صورتی تحقق خواهد یافت که انجمن‌هایی برای کانال‌سازی وجود نداشته باشد چرا که در سال‌های اخیرا گزارشاتی که به مقام معظم رهبری داده شد که آمارهای آن در رابطه با صادرات درست و شفاف نبودند به صورتی که در این گزارشات نام برخی از شرکت‌ها به عنوان یک واحد زیان‌ده آورده شده بود این در حالیست که در واقعیت این شرکت‌ها سودهای هنگفتی کسب کرده‌اند.

 

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: دستاوردی جهانی برای اقتصاد ایران

 

این مسائل ناشی از آشفتگی و نابسامانی پایه‌های عدالت اجتماعی است که امیدواریم دولت روی کار آمده این کانال‌ها و ارتباطات را سالم‌تر نماید و فروش دلاری از سبد خانواده‌ها حذف شود و به ریال بها داده شود تا در این شرایط قیمت محصولات داخلی تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار نگیرد. در هیچ کجای دنیا همچین اجازه‌ای داده نمی‌شود که فروشنده بخواهد قیمتی را برای خریدار مشخص کند اما این روزها دلال‌ها در بازار ایران قیمت‌ها را تعیین می‌نمایند و متاسفانه در وزارتخانه نیز مشاهده می‌شود که تمامی مافیا کانال‌های خاصی دارند که باید این کانال‌ها به شبکه مردمی منتقل شود.

 

رییس جمهور منتخب، آیت الله رئیسی می‌بایست در دستور کار خود قرار دهد که بعضی از شرکت‌ها عرضه‌های خاصی در بورس دارند تا بدین وسیله از خود رفع تکلیف کنند لذا باید این مسائل به کلی برچیده شود و همچنین باید در برابر مصوبات پی در پی و نابخردانه مانعی ایجاد کنند.

بهادر احرامیان دبیر رسته نورد انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اظهار داشت: صادرات مهم‌ترین فاکتوری است که رئیس جمهور بایستی در صنعت فولاد به آن توجه خاص داشته باشد. از آن‌جا که در حال حاضر ایران به شدت به صادرات فولاد وابسته است و همچنین در مقایسه با سایر کشورها صادرات ایران بیشترین و بالاترین رتبه را در صنعت فولاد دارد پس یکی از مهم‌ترین کارهای ریاست جمهوری توجه به این مقوله است.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه