آمار جهانی تولید فولاد در جهان

فهرست مطالب

آمار جهانی تولید فولاد در جهان

با توجه به گزارش انجمن جهانی فولاد میزان تولید جهانی فولاد خام در ماه جولای ۳.۳ درصد رشد سالانه داشته که با توجه به این آمار این عدد به ۱۶۱.۷ میلیون تن رسید. بازار بسیاری از کشورها با خروج از بحران کرونا رو به بهبودی است و اغلب کشورهای اصلی تولید کننده فولاد از رشد تولید فولاد در ماه گذشته میلادی خبر داده اند. این موضوع شامل کشور چین که افت ۸.۴ درصدی تولید فولاد در ماه گذشته داشته و به ۸۶.۸ میلیون تن رسیده و اولین رکورد افت تولید سال جاری را ثبت کرده است، نمی‎شود. رکود کلی اقتصاد در چین و برنامه های کاهش تولید فولاد باعث این روند نزولی شده است.

هند نیز که به عنوان تولید کننده بزرگ بعدی از آن یاد میشود ۹.۸ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که ۱۳.۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال قبل داشته است. کشور ژاپن نیز با ۸ میلیون تن تولید رشد سالانه ۳۲.۵ درصدی را ثبت کرد.

کل تولید فولاد آسیا و آسه آن ۱۱۶.۴ میلیون تن بود که ۲.۵ درصد افت سالانه داشت که این روند نزولی به علت کاهش تولید فولاد چین بوده است.

در ادامه میتوانید این خبر را نیز مطالعه کنید: بررسی فولاد چین در یک ماه گذشته

تولید فولاد امریکا ماه جولای رشد ۳۷.۹ درصدی نسبت به سال قبل داشته ۷.۵ میلیون تن ثبت شد.
تولید روسیه با ۱۳.۴ درصد رشد نسبت به جولای سال قبل ۶.۷ میلیون تن ثبت شد. تولید کره جنوبی ۱۰.۸ درصد رشد سالانه داشته ۶.۱ میلیون تن شد.
آلمان بزرگترین تولید کننده فولاد اروپا نیز ۳ میلیون تن تولید داشت که ۲۴.۷ درصد نسبت به جولای ۲۰۲۰ رشد داشت.

در مجموع اروپا ۱۳ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۳۰.۳ درصد افزایش را نشان می دهد.
برزیل نیز در ماه جولای ۳ میلیون تن تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۱۴.۵ درصد افزایش داشت.
ترکیه در ماه جولای ۳.۲ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۲.۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، این در حالیست که تولید ایران نیز در این مدت ۹ درصد افزایش یافت و به ۲.۶ میلیون تن رسید.

در هفت ماه اول سال ۲۰۲۱ نیز تولید جهانی فولاد خام در مجموع به ۱.۱۶۵ میلیارد تن رسید که ۱۲.۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه