بازار فولاد چین

فهرست مطالب

آیا بازار فولاد چین به ثبات می‏رسد؟

در کوتاه مدت این انتظار میرود که قیمت فولاد در چین به ثبات برسد چرا که تقاضا کاهش می یابد و بازرسی های دولت برای مقابله با سفته بازی ها و رعایت نکردن مقررات ادامه دارد.

در آوریل شاهد رشد شدید قیمت فولاد بوده ایم و در ماه جاری میلادی نیز قیمت فولاد نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده که به دلیل افزایش تقاضای داخلی و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه و کاهش نقدینگی در سطح بازارهای جهانی بوده است.

قیمت فولاد چین در اواخر ماه آوریل ۹.۲۵% نسبت به ماه قبل رشد قیمتی داشته است.

در حال حاظر این انتظار می رود با  نزدیک شدن به فصل بارش های موسمی در بخش ساخت و ساز اختلال ایجاد شده و تقاظای فولاد روند کاهشی داشته و در نتیجه قیمت ها کاهش یابد. همچنین باید به این موضوع نیز توجه داشت که بخش های خودرو و لوازم خانگی نیز دیگر در رونق زیادی نیستند.

طبق گزارش های موجود میزان تولید کارخانه ها در سطوح بالاست و افزایش عدم تمایل مصرف کننده هایی مانند کشتی سازی ها برای پرداخت قیمت بالا که از آوریل با آن مواجه هستند نیز بر قیمت ها فشار بیشتری وارد می سازد. انجمن آهن و فولاد چین معتقد است با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا رشد قیمت فولاد در چین تداوم داشته باشد دلیل دیگر را میتوان عدم رعایت مقررات بازار بر ثبات قیمت ها دانست.

از شرکت های فعال در صنعت فولاد این تقاضا شده است که از نظم طبیعی بازار پیروی کنند و این دستورالعمل به کارخانه ها داده شده است که برای بالاتر بردن قیمت های بازار از طریق احتکار با هم تبانی نکنند. پس از این اظهارات قیمت میلگرد و ورق گرم در بازار فیوچرز شانگهای به ترتیب ۳.۶ و ۳.۹ درصد در روز دوشنبه افت قیمت داشت و قرارداد فیوچرز سنگ آهن نیز ۵.۲ درصد ارزان تر شده ۱۶۵.۴۸ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه