قیمت فولاد صادراتی ایران

فهرست مطالب

افزایش قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران

روند قیمت فولاد صادراتی ایران  آغاز شد
بررسی آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران حاکی از افزایش قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران است. قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۹۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۳۰ دلاری، معادل ۵.۴ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۰۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته قبل از آن، افزایش ۴۵ دلاری یا ۸ درصدی را نشان می‌دهد.
قیمت‌هایی که متال بولتن منتشر کرد نشان دهنده این موضوع است که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۸ درصد افزایش یافت و اسلب در قیمت ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۹۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۶ بهمن، حاکی از افزایش ۵.۴ درصدی است.

در هفته گذشته در تحلیل ها آمده بود که «نشانه‌ها حاکی از صعودی بودن قیمت شمش فولادی صادراتی ایران است». حال این طور به نظر می‌رسد که این روند صعودی آغاز شده باشد. قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تحت تأثیر روند صعودی قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد افزایش قابل توجهی یافت و با توجه به عقب‌ماندگی قیمت فولاد صادراتی ایران نسبت به نرخ‌های سایر مناطق، احتمالاً رشد نرخ فروش صادراتی فولادسازان ایرانی ادامه دار باشد.

منبع :چیلان

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه