نشست تخصصی 1

فهرست مطالب

اولین نشست تخصصی تعاونی های سهامی عام با معاون محترم تعاون در شرکت تعاونی تسفا

اولین نشست تخصصی تعاونی های سهامی عام با معاون محترم تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در شرکت تعاونی تسفا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تسفا، اولین نشست تخصصی مدیران عامل روسای تعاونی‌های سهامی عام کل کشور با حضور جناب آقای مسکنی معاون محترم امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در روز چهارشنبه مورخ ۰۸/۱۰/۱۴۰۰ در محل سالن کنفرانس شرکت تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان برگزار گردید.

در ابتدا احمد نظری مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان توضیحاتی در خصوص اهداف این تعاونی و بحث هایپرمارکت شدن در صنعت سازه‌های فولادی و تشکر از حمایت های بانک توسعه تعاون سخنان خود را بیان نمودند.

در ادامه جناب آقای مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون به معرفی شرکت پرداخت و اعلام داشتند که خوشبختانه این شرکت از بازار پایه بورس به بازار اصلی رفته در بسیاری از حوزه‌های خدمات بیمه‌ای پیشتاز و مورد رضایت مشتریان بوده‌اند.

جناب آقای پژوهیده رئیس محترم هیئت مدیره شرکت نگین اعتماد توسعه خوزستان به ظرفیت‌های بالای این تعاونی سهامی عام اشاره کرده و خواستار همدلی و هم افزایی بیشتر تعاونی‌های سهامی عام و تشکیل اتاق فکر و حمایت وزارت تعاون شدند.

جناب آقای اسلامی مدیرعامل پست پیشگامان یزد ضمن استقبال و تشکر از تشکیل چنین جلساتی اعلام داشتند مجوز اپراتور پست خصوصی توسط این شرکت دریافت و از تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ فعالیت آن شروع گردیده است.

جناب آقای صالحی زاده مدیرعامل و عضو هیئت مدیره تعاونی ایثارگران دزفول به تشریح فعالیت‌های تعاونی سهامی عام در حوزه مسکن و کشاورزی اشاره نمودند و هویت برند این تعاونی سهامی عام در دزفول را بسیار خوب و تاثیر گذار اعلام کردند.

جناب آقای رضوی زاد مدیرعامل شرکت تعاونی سهامی عام همیاران سازندگی و توسعه ضمن معرفی این تعاونی به عدم شناخت درست سازمان‌ها از تعاونی‌های سهامی عام اشاره نمودند و خواستار تشریح کار این تعاونی ها در بورس شدند.

جناب آقای پویا مهر مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک فرهنگیان با تشریح فعالیت‌های این شرکت اعلام نمودند به شکل این تعاونی در ابتدا متعارف بوده که بعدا تبدیل به سهامی عام شده است.

جناب آقای آبران مدیر عامل شرکت تعاونی سهامی عام کارکنان نیروگاه یزد با اشاره به روند تشکیل این شرکت تعاونی بیان داشتند ارزش سهام سهامداران شرکت حدود ۷۰ برابر شده است و در حال احداث یک نیروگاه خورشیدی در شهرستان یزد هستند و از بانک توسعه تعاون تقاضای حمایت در خصوص تامین نقدینگی سرمایه در گردش داشتند.

جناب آقای نیا کمال مدیر عامل شرکت تعاونی فراگیر توسعه معراج کار یزد در ادامه گفتگو به روند تشکیل این تعاونی از سال ۸۹ و مشکلات موجود در راه اشاره نمودند. سرکار خانم خادمیان مدیر عامل شرکت تعاونی رونیکا گستران ارغوان جاوید از شهر شیراز به تشریح اهداف تعاونی در حمایت از آرایشگران زن و همزمانی شروع به کارشان با پاندمی کرونا خواستار حل مشکلاتشان از طریق وزارت تعاون با اتحادیه صنف آرایشگران شدند.

جناب آقای فتح خانی نایب رئیس هیئت مدیره تعاونی تسفا با ارائه توضیحاتی خواستار اصلاح نگاه به تعاون و تعاونی‌ها از سوی دولت و جامعه بودند.

در ادامه جناب آقای کدخدازاده رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان ضمن تشکر از آقایان ناطقی و پورناصرانی در حمایت از تعاونی‌ها با اشاره به ظرفیت تولید ماهانه حدود ۶۰ هزار تن سازه فولادی در بین سهامداران این تعاونی آمادگی این تعاونی جهت حضور در طرح جهش ملی مسکن را اعلام نموده و خواستار تشکیل دبیرخانه شرکت‌های تعاونی سهامی عام شدند و برای میزبانی برگزاری نشست‌های فصلی تعاونی‌های سهامی عام در تهران اعلام آمادگی نمودند.

جناب آقای دکتر مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استقبال از برگزاری چنین نشست‌هایی ضمن معرفی آقای شریفی معاون اعتباری این بانک به مدعوین عمده فعالیت این بانک را قبول سپرده و اعطای تسهیلات بیان نمودند و اعلام داشتند هدف این بانک، ایجاد درآمد از طریق اعطای تسهیلات نبوده و نیست و هدف حمایت همه جانبه از کسب و کارهای تعاونی در کل کشور می باشد.
دکتر حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با بیان ظرفیت‌های این صندوق صدور ضمانتنامه اعتباری به جای وثایق نزد بانک‌ها را از امتیاز این صندوق اعلام داشته و جهت موضوعات تامین مالی با روش‌های جدید اعلام امادگی و همکاری نمودند.
جناب آقای دکتر ناطقی رئیس تعاونی‌های خدماتی در وزارت تعاون با اعلام آمادگی جهت رفع هر گونه مشکلات تعاونی‌های سهامی عام در ظرفیت ۲۴ ساعت پس از اعلام کتبی شان به امضاء تفاهم نامه با بورس اشاره داشتند.
جناب آقای پورناصرانی با اشاره به برگزاری جلسات دوره‌های تعاونی سهامی عام دلیل عدم برگزاری را موضوع کرونا اعلام نموده و فرمودند با رفع این مشکل حتما این جلسات برای همه تعاونی‌ها برگزار خواهد شد.
در پایان جناب آقای مسکنی ضمن تشکر از شرکت تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان در برگزاری این نشست بیشترین مشکل بخش تعاون را نداشتن باور کلی به بخش تعاون اعلام نموده و یکی از راه‌های جذب سرمایه های سرگردان مردم در اقتصاد را تعاونی‌های سهامی عام اعلام نمودند و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که تعاون چشمه جوشان اشتغال کشور است خواستار جدیت تعاونی‌ها در جذب سرمایه‌های بیشتر شده اعلام داشتند ما آمادگی کامل داریم تا تعاونی‌های سهامی عام را به صورت الگو معرفی و مقدمات بورسی شدن آن‌ها را فراهم خواهیم نمود و آمادگی تشکیل بانک تعاون با کمک مردم را داریم.
ایشان از تشکیل دبیرخانه تعاونی‌های سهامی عام و برگزاری نشست‌های فصلی استقبال نموده و آمادگی خود را جهت حل مشکلات تعاونی‌ها در سطح مجلس و حتی معاون اول رئیس محترم جمهوری اعلام نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه