جعفری هیئت عامل ایمیدرو

فهرست مطالب

ایجاد اشتغال ۱۰ هزار نفر با اجرای طرح فولاد چابهار

وجیه الله جعفری در جلسه پایش طرح فولاد چابهار اظهار داشت: ایمیدرو با تمرکز بر سیاست توسعه مناطق کم برخوردار، با همکاری شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی، طرح احداث فولاد را در چابهار اجرا می کند.

جعفری افزود: منطقه سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های معدنی قابل توجهی است و ایمیدرو با اکتشافات انجام شده تا به امروز به ذخایر بسیار خوبی در بخش مس دست یافته و امیدواریم در حوزه سنگ آهن نیز به معادن مناسبی دست یابیم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه سخنان خود افزود: ما به عنوان دست اندرکاران بخش‌های دولتی و خصوصی نسبت به توسعه منطقه کم برخوردار سیستان و بلوچستان مسئول هستیم و بدون شک، تصمیم‌هایی که اکنون اتخاذ میکنیم ما در اجرای طرح های سرمایه گذاری در این منطقه، افزایش امنیت و رفاه مردم منطقه و کل کشور نقش بسزایی خواد داشت.

ایجاد اشتغال ۱۰ هزار نفر با اجرای طرح فولاد چابهار

هاشم پور، مجری طرح احداث فولاد چابهار در این نشست گفت: طرح یاد شده در ۳ فاز (فاز نخست تا ۱۴۰۵، فاز دوم تا ۱۴۰۹ و فاز سوم تا ۱۴۱۲) اجرا و در آن واحدهای گندله، کنسانتره، ذوب، محصولات فولادی، یوتیلیتی ها و زیرساختی در دست احداث است.

وی ادامه داد: بعد از اجرای کامل این طرح پیش‌بینی می‌شود برای ۱۰ هزار نفر از مردم منطقه ایجاد اشتغال خواهد کرد.

هاشم پور با اشاره به اقدامات انجام شده در این طرح تصریح کرد: تاکنون اقداماتی همچون دریافت افزایش سرمایه شرکت، مجوز زیست محیطی، تضمین خرید آب، تحویل موقت زمین به مساحت ۲۳۲۰ هکتار در منطقه کجو انجام شده و همچنین، موافقت نامه‌های مورد نیاز دیگر برای احداث طرح نیز دریافت شده است.

وی افزود: انتخاب مشاور برای انجام خدمات جنبی (نقشه برداری و ژئوتکنیک)، انجام تشریفات مناقصه انتخاب مشاور تخصصی برای احداث گندله سازی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، بخشی دیگر از اقدامات انجام شده در طرح مذکور است.

در این نشست، ایمان عتیقی، مدیرعامل شرکت گل گهر، ناصر تقی زاده، مدیر عامل شرکت چادرملو و محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به عنوان سهامداران طرح احداث فولاد چابهار توضیحاتی درباره روند اجرای طرح ارایه کردند.

منبع: چیلان

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه