بازار ورق

فهرست مطالب

بازار جهانی و قیمت های داخلی ورق در چه حالیست؟

قیمت‌های ورق در بازار جهانی مدتی است که بعضا با شیب نزولی و در اکثر اوقات با ثبات همراه بوده است.

قیمت ورق سیاه حوزه CIS در تازه‌ترین نرخ خود در محدوده ۹۲۰-۹۳۰ دلار بوده که با نرخ حواله سنا (۲۲.۲۷۲ تومان)، معادل ۲۰.۶۰۱ تومان است که با نرخ بورس_کالا  تفاوت زیادی ندارد.

از این جهت در شرایطی که مقایسه ای با نرخ ورق در بازار آزاد داشته باشیم نرخ دلاری بازار آزاد را جهت محاسبه باید در نظر بگیریم که با نرخ دلار حدود ۲۵۰۰۰ تومانی قیمت حدودی ورق ۲۳۰۰۰ تومان میباشد.

همانگونه که شاهد هستید در حالت کلی، کل ضخیم بار سیاه از میانگین بسیار بالاتر بوده و نازک بار سیاه اگر ۲ میل سیاه رو فاکتور بگیریم با قیمت ارز تا حدودی همخوانی دارد.

قیمت ورق روغنی حوزه CIS در محدوده ۱۱۱۰-۱۱۲۰ دلار بوده که با نرخ حواله سنا (۲۲.۲۷۲تومان)، معادل ۲۴.۸۰۰ تومان است که با نرخ بورس_کالا تفاوت زیادی دارد و قیمت معامله شده در بورس کالا در بازار داخلی پایین‌تر است.

در شرایطی که مقایسه‌ه‏ای با نرخ ورق در بازار آزاد را داشته باشیم و نرخ دلاری بازار آزاد را در نظر بگیریم که با نرخ دلار حدود ۲۵۰۰۰ تومانی، محدوده قیمتی ورق ۲۸۰۰۰ تومان می‎‌باشد، این نکته قابل مشاهده است که میانگین نرخ ورق روغنی نیز در بازار آزاد حدود ۲۷۰۰۰ تومان و کماکان نرخ تمام شده ورق در بازار جهانی بالاتر از میانگین این کالا در بازار داخلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه