محدودیت تولید فولاد در چین

فهرست مطالب

تولید فولاد در چین محدود شد

در سال جاری کشور چین تصمیم دارد تا میزان تولید فولاد خود را کاهش دهد، اما این کار دشواری است. بر اساس اطلاعات وود مکنزی، در نیمه اول سال ۲۰۲۱، کارخانه های تولید فولاد چین نسبت به سال گذشته چیزی حدود ۱۲ درصد بیشتر فولاد خام تولید کرده‌اند. به گزارش رویترز، چین ۹۹.۴۵ میلیون تن فولاد در ماه می تولید کرد، اگرچه این رقم در ماه ژوئن به ۹۳.۸۸ میلیون تن کاهش یافت.

با توجه به این موضوع که صنعت فولاد یکی از بزرگترین آلاینده‌ها در کشور چین است و حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد از کربن را در این کشور تولید می‌کند، پکن صنعت فولاد را به عنوان بخشی از تلاش خود برای کاهش تولید کربن و دستیابی به انتشار صفر کربن تا سال ۲۰۶۰ هدف قرار داده است.

تحلیلگران معتقدند، با توجه به این شرایط تولید فولاد در نیمه دوم سال کمتر خواهد شد، اما کاهش این میزان به کمتر از سطح سال ۲۰۲۰ ممکن است بازار را دچار یک چالش کند.

نظرات متفاوتی در رابطه با روند تولید فولاد در چین وجود دارد. در این شرایط، یکی از مدیران فولادسازی چینی در اظهار خود گفته: کارخانه‎های فولاد باید توجه بیشتری به کاهش تولید خود داشته باشند تا بتوانند از سیاست‎های دولت پیروی کنند. مو گوچیانگ، رئیس واردات و صادرات فولاد چین گفت: فولادسازان راهی جز پیروی از قوانین دولت ندارند.

به گزارش تسفا، ژوانگ بین جون، مدیر سابق گروه توسعه کسب و کار درFortescue Metals، می گوید: کنترل مقامات برای تولید بسیار دشوار است. تقاضای فولاد در این کشور بسیار زیاد است و اگر سودآوری تولید فولاد به همان خوبی که در نیمه اول سال بود، کاهش پیدا کند، به احتمال زیاد تولید آن در ماه های آینده کاهش نمی یابد.

بارتولومه از S&P Global Platts گفت که تلاش های مبنی بر محدود سازی تولید فولاد سبب افزایش قیمت‎ها می‎شود و کارخانه‎هایی که تحت تأثیر محدودیت‌های دولتی قرار نمی‌گیرند به تولید بیشتر تشویق می‌شوند. وی افزود: نکته مهم این است که کارخانه‌ها تقریباً در سال جاری سود خوبی به دست آورده‎اند و این صنعت در نظر دارد با تولید فولاد زیاد از هرگونه سود ارائه شده استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه