ثبات بازار آهن

فهرست مطالب

ثبات در بازار آهن

در تاریخ پنجشنبه ۲۵ شهریور قیمت دلار دارای نوسانات اندکی بود و دلار روی نرخ ۲۷هزار و ۲۷۰ تومان به فروش می رسید اما در بازار با وجود برخی نوسانات در بعضی از مبادی فروش قیمت ها را با شیب ملایم کاهشی بودند و در نهایت قیمت ها دارای ثبات نسبی شدند.

در بازار میانگین قیمت میلگرد به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است که نسبت به روز چهارشنبه ۱۸۰ تومان کاهش قیمت داشته در این شرایط می توان اظهار داشت که قیمت میلگرد از کف قیمتی نسبت به زمان قبل از قطعی های برق هم کمتر شده است.

از طرفی قیمت سنگ آهن در معاملات اخیر سنگاپور از پایین ترین حد خود ۱۱۰ دلار نیز کمتر شده و به قیمت ۱۰۸ دلار رسیده است بر اساس همین کاهش قیمت سنگ آهن بر اساس پیش‌بینی‌های مراکز بین المللی اگر کاهش قیمت سنگ آهن ادامه دار باشد این امکان وجود دارد که قیمت مقاطع فولادی در شش ماهه اول سال ۲۰۲۲ کاهش یابد.

با توجه به شواهد موجود و همچنین بر اساس اینکه تقاضای جدیدی برای خرید محصولات فولادی وجود ندارد و شوک منفی که در جهت کاهش شدید قیمت ها وارد شده بود در حال میرا شدن است می توان انتظار ثبات قیمت ها را داشت اما به ثبات رسیدن قیمت ها نیز مستلزم این است که شرایط متغیرها و نرخ ارز در شرایط فعلی باقی بماند و وزارت صمت نیز رفتار دستوری بروز ندهد.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: آمار جهانی میلگرد در هفته گذشته

با توجه به قیمت روز آهن متوجه این امر می شویم که قیمت میلگرد در روز پنجشنبه ۲۵ شهریور حدود ۱۵۰ تا ۵۰۰ تومان کاهش داشته برخی شرکت‌ها نیز ثبات قیمتی را اعمال کرده اند پایین ترین قیمت میلگرد ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان بوده و بالاترین قیمت میلگرد نیز ۱۶ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است. قیمت میلگرد نیشابور در این روز کاهشی و حدودا ۶۰۰ تومان بود و میلگرد ۱۴ نیشابور به قیمت ۱۵۳۶۰ تومان فروش می رفت.

در بازار نبشی و ناودانی ثبات قیمت را شاهد بودیم و در این بین تنها دو شرکت کاهش قیمت ۳۰۰ و ۴۰۰ تومانی را اعمال کردند.

قیمت تیرآهن نیز اکثراً ثابت بود و شاخه های پرفروش ذوبی دارای افزایش قیمت در حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار تومان داشتند.

در بازار پروفیل نیز شاهد کاهش قیمت پروفیل در حدود ۵۰۰ الی ۹۰۰ تومان در اکثر شرکت ها بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه