عوارض-صادرات-فولاد

فهرست مطالب

جلسه مجلس با تشکل های فولادی در خصوص عوارض صادراتی برگزار شد

طبق شنیده ها از موارد مورد بحث در جلسه  روز گذشته (۲۹ فروردین) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که از ساعت ۱۳ تا ۱۶ در خصوص پیامدهای عوارض صادراتی زنجیره فولاد برگزار شد، نمایندگان مجلس ضمن انتقاد از رویه دولت به خاطر تصویب این مصوبه بدون نظرخواهی از تشکل ها، خواستار توضیح دولت درباره علت اجرای قوانین مصوب مجلس در رابطه با عوارض صادراتی و رفتار فراقانونی در رابطه با این موضوع شدند.
نتیجه جلسه دیروز با تشکل های فولادی در رابطه با عوارض صادراتی
شنیده ها حاکی از این است که در جلسه روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص پیامدهای عوارض صادراتی زنجیره فولاد برگزار شد، نمایندگان مجلس علاوه بر انتقاد از روش دولت به خاطر تصویب این مصوبه بدون نظرسنجی از تشکل ها، خواستار توضیح دولت درباره علت عدم اجرای قوانین مصوب مجلس در خصوص عوارض صادراتی و رفتار فراقانونی در این باره شدند.

منابع حاضر خبر داده اند که نمایندگان مجلس همچنین بر لزوم بازنگری در مصوباتی که مانع از صادرات فولاد و موجب کاهش حاشیه سود معقول واحد‌های تولیدی به ویژه واحد‌های کوچک و متوسط می شوند، تاکید کردند. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در عین حال از تشکل های فولادی درخواست کردند تا برنامه های خود را برای ایجاد ثبات در بازار داخلی فولاد به مجلس ارائه کنند.

علی رغم اعلام قبلی، وزیر صمت و معاونین وی در این جلسه حضور نیافتند و لذا مقرر شده در جلسه بعدی و با حضور ایشان، موضوع عوارض صادراتی زنجیره فولاد مورد بررسی قرار گیرد. شنیده شده این جلسه احتمالا پس از شب‌های قدر برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه