بازار آهن

فهرست مطالب

جو رو به آرامش بازار آهن

در روز گذشته بازار آهن و فولاد کمی آرام‌تر شد. با کاهش نسبی نرخ ارز شاهد ثبات نسبی در بازار بوده‌‎ایم و نرخ دلار با کاهش اندکی که داشت وارد کانال ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان شد. در همین راستا التهابات موجود در بازار آهن تا اندازه‌ای کاهش پیدا کرد به طوری که در بیشتر مبادی شاهد ثبات قیمت‌ها بودیم.

در این شرایط جمعی از کارشناسان اقتصادی معتقدند اگر تنش‌ها مابین ایران و رژیم صهیونیستی افزایش پیدا کند در آن صورت در روزهای آینده التهاب جدیدی در بازار ارز  رخ خواهد داد، البته این موضوع بسیار وابسته به سطح تنش است.

هم اکنون قیمت‌های جهانی با ثباتی نسبی را تجربه می‌کنند و تغییرات چشم گیری در این نرخ‌ها مشاهده نمی‌شود؛ از سوی دیگر شرایط تامین برق واحدهای فولادی بهبود یافته و می‎توان امید به افزایش تولید محصولات فولادی داشت.

 

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: بازار جهانی و قیمت‎های داخلی ورق در چه حالیست؟

 

با توجه به شرایط کمبود خریدار در بازار فعلی این امکان وجود دارد که در روزهای آینده ثبات قیمتی را شاهد باشیم البته مشروط بر اینکه تحول چندانی در بازار ارز نداشته باشیم. اما در بازار پروفیل تا حدودی نابسامانی مشاهده می‌  شد؛ در واقع در روز گذشته معاملات ورق در بورس کالا با رقابت زیادی همراه بود همچنین برخی از مبادی فروش به طور کلی فروش خود را بسته بودند و تعداد کمی از فروشندگان نیز قیمت خود را ۶۰۰ الی ۹۰۰ تومان افزایش دادند.

 

بر اساس بررسی‌‎های میدانی انجام شده در بازار آهن روز گذشته، قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش ثابت بود و برخی از شرکت‌‎ها نیز افزایش قیمت ۲۰، ۵۰ و ۲۰۰ تومانی را لحاظ کردند همچنین یک شرکت نیز کاهش ۱۰۰ تومانی را در برنامه کار خود قرار داد. در بازار تیرآهن نیز شاهد افزایش قیمت تیرآهن در بخش کیلو فروشی در حدود ۵۰ تومان و در بخش شاخه فروشی نیز کاهش قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار تومانی همراه با ثبات در بخشی از مبادی فروش رویت شد.

شنیده‌ها از بازار آزاد حاکی از این است که، قیمت نبشی و قیمت ناودانی در اکثر مبادی فروش ثابت بود و یک شرکت نیز افزایش ۱۰۰ تومانی را لحاظ کرد البته در این حوزه نیز شاهد فروش محدود و بعضا توقف فروش بودیم. در بازار پروفیل نیز تحت فشار معاملات بورس کالا افزایش قیمت‌ها در حدود ۵۰۰ الی ۹۰۰ تومان بود و قیمت پروفیل با ضخامت ۲ میل ورق مبارکه به کانال ۲۷ هزار تومان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه