ذوب-اهن-15-500x345

فهرست مطالب

ذوب آهن اصفهان با ۵۱ سال سابقه کارخانه ای مدرن است

رضوانیان گفت با توجه به این نکته که ۲۳ دی‌ماه سال جاری مراسم بزرگداشت پنجاه و ششمین سال روز تاسیس و همچنین ۵۰ سالگی تولید ذوب آهن اصفهان است افزود: در طی این ۵۰ سال علاوه بر توسعه بخش هایی که منجر به افزایش تولیدات شده است، تجهیزات و تکنولوژی قسمت های مختلف نیز مطابق با استانداردها به روزرسانی و مدرن شده به نوعی که امروز ذوب آهن اصفهان از لحاظ تجهیزات و تکنولوژی یک کارخانه به روز و مدرن محسوب می شود.
وی به افزایش تولید محصولات مختلف این شرکت طی ۹ ماهه اول سال جاری اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که ذوب آهن اصفهان بتواند تا پایان سال جاری با دستیابی به تولید حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن چدن مذاب، رکورد تازه ای در تولید سالانه ثبت نماید.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت، استراتژی ذوب آهن اصفهان را تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر عنوان و تصریح کرد: طراحی و تولید انواع ریل و متعلقات آن و تیرآهن های بال پهن نیز در همین راستا انجام می‌شود.
رضوانیان با اشاره به کیفیت محصولات شرکت افزود: تمام محصولات ذوب آهن تحت استانداردهای جهانی و ملی تولید می‌شود که صادرات محصولات به کشورهای اروپایی و آسیایی گواه بر این ادعا می باشد و برای رقابت در عرصه جهانی باید در حد توان هزینه های تولید را کم کرد تا با قیمت تمام شده به صرفه تر باشد تا بتوان جذب و نگهداری مشتریان در بازار را محقق کرد.
رضوانیان توسعه را نشانه چابکی و به روزرسانی شرکت‌ها در هزاره سوم دانست و گفت: توسعه باید به صورت هوشمندانه انجام شود تا محصولات مورد نیاز را تولید و به بازار عرضه کنیم.
وی به مباحث زیست محیطی ذوب آهن نیز پرداخت و گفت: اولین مسئله برای کنترل آلاینده ها در ذوب آهن اصفهان این است که کارکنان این شرکت باید در فضای سالم و بدون آلودگی کارکنند.
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت افزود: در حال حاضر در باتری ها آلایندگی نداریم و در بخش‌های دیگر تولیدی نیز آلایندگی و مسائل زیست محیطی کنترل شده است و با تکمیل پروژه‌های زیست‌محیطی به حد نرمال و استانداردهای لازم در این زمینه دست خواهیم یافت. رضوانیان با اشاره به مدیریت مصرف آب در ذوب آهن اصفهان، گفت: این شرکت با به روزرسانی تکنولوژی های خط تولید و تسریع در اجرای پروژه‌های پساب خریداری شده، مشکل کمبود آب برای تولید را برطرف می‌کند.

منبع: چیلان

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه