مس

فهرست مطالب

سیر صعودی قیمت مس سرمایه گذاران را وسوسه کرد

سیر صعودی قیمت مس مجددا آغاز شد

در روزهای اخیر قیمت مس علی رغم اقدامات چین برای مقابله با گرانی و افزایش قیمت که تحت تاثیر افت ارزش دلار بود، روند صعودی پیدا کرد.

دلار بعد از منتشر شدن شاخص فعالیت اقتصادی آمریکا که نشان دهنده افزایش تورم موقتی است، در برابر سایر ارزهای رقیب روند نزولی داشته است. بهای معاملات مس بعد از این که چین مدیران ارشد را به یک نشست دعوت کرد و در این نشت مدیران را تهدید کرد که تخلفاتی نظیر سفته بازی و انتشار اخبار نادرست مجازات شدید به دنبال خواهد داشت، اوایل روز دوشنبه حداکثر ۰.۹ درصد نزول کرده بود.

 

مقامات چین در واکنش به افزایش قیمت کالاها و برانگیخته شدن نگرانی ها نسبت به تاثیر منفی رشد سریع تر تورم بر رشد اقتصادی این هشدار شدید را دادند. در پی اتفاقات اخیر تلاش های زیادی برای کنترل قیمت فلزات در سراسر بازارها صورت گرفت و در پی این تلاش ها قیمت فولاد و سنگ آهن نزول پیدا کرد اما در نهایت قیمت ها به ثبات رسید. تحلیلگران این پرسش را مطرح می کنند که چین تا چه حد می تواند روی قیمت های جهانی تاثیر گذار باشد؟

نگرانیهای گسترده ای که روز دوشنبه نسبت به قیمت ها وجود داشت، جای خود را به دورنمای محدودیت عرضه مس دادند.

سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در زمینه فلزات بر این باورند که اقتصاد جهانی رو به رشد است و در حال سرمایه گذاری روی فلزات صنعتی هستند.

در لندن قیمت مس برای تحویل سه ماهه قیمت در بازار فلزات لندن با ۰.۷ درصد افزایش، در ۹۹۴۷ دلار در هر تن معامله شد.

در هفته گذشته قیمت مس ۳.۵ درصد کاهش یافته بود که بیشترین افت قیمت از سپتامبر تاکنون بوده است. قیمت نیکل و آلومینیوم هم افزایش داشت اما قیمت سرب، قلع و روی روند کاهشی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه