افزایش قیمت اهن

فهرست مطالب

شیب ملایم افزایش قیمت آهن آلات

قیمت آهن آلات با شیب ملایم افزایش یافت

نرخ ارز در روز گذشته با شیب ملایمی روند صعودی خود را طی کرد و در کانال ۲۷ هزار و ۴۶۰ تومان قرار گرفت این افزایش قیمت باعث دلار سبب بالا رفتن نسبی قیمت ها در بازار آهن شد. لازم به ذکر است در روز قبل بازار ارز با توجه به سفر وزیر خارجه ژاپن که بر اساس اخبار پیامی را برای ایران آورده است دستخوش تغییرات چندانی نشد، از طرف دیگر بازار ارز در منطقه هرات که یکی از بازارهای مهم منطقه است همچنان در ابهام قرار دارد.

 

با توجه به این نکته که کاهش تولید سیمان و فولاد در پی قطعی های برق و همچنین وضعیت ارز نیما مناسب نیست و از سوی دیگر مسائله کسری بودجه و  وجود ابهام در مذاکرات وین باعث شده تا نوسانات ارز دو چندان شود.

 

با وجود به کاهش قابل ملاحظه قیمت‌های جهانی و همچنین رکود عمیق و نبود تقاضای مصرفی متاسفانه باز هم قیمت‌های بازار آهن تحت تاثیر رشد دلار قرار گرفت. لازم به ذکر است عدم عرضه شمش در بورس کالا از طرف فولاد سازان و ارائه قیمت های بالا با سود های بالای ۴۰ باعث افسار گسیختگی قیمت ها شده است آنچه که این روزها قابل مشاهده است این موضوع است که تا مستقر شدن کامل دولت جدید و مشخص شدن پاره ای از ابهامات گویا هر کس در حد توان خود بر بازار چنبره زده و متاسفانه هر چه به انتهای زنجیره نزدیک‌تر می‌شویم تولید کنندگان نیز با مشکلات بیشتری مواجه هستند.

 

با بررسی قیمت روزانه آهن آلات

در روز گذشته قیمت میلگرد آجدار تا حدودی افزایش داشت و اکثر کارخانه های تولید کننده میلگرد به جز شاهرود که قیمت را ثابت نگه داشت سایر مبادی فروش افزایش قیمت ۵۰ الی۵۵۰ تومانی را لحاظ کردند.

در بخش تیرآهن نیز در قسمت کیلو فروشی افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی قیمت تیرآهن و در بخش شاخه فروشی افزایش ۱۰ هزار تومانی رویت شد. در بازار نبشی و ناودانی به جز یک شرکت که ثبات قیمتی را لحاظ کرد، سایر مبادی فروش افزایش قیمت نبشی و قیمت ناودانی در حدود ۱۰۰ الی ۴۰۰ تومانی را اعمال کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه