علت گرانی اهن

فهرست مطالب

علت افزایش قیمت آهن چیست؟

نایب رئیس اتحادیه آهن‌فروشان اهواز در گفتگویی که داشت گفت: با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد روند افزایشی قیمت آهن به علت کاهش یافتن تولید کارخانه‌های فولادی در کشور، ادامه پیدا کند.

 

رضا نادری در گفت‌وگو خود در خصوص وضعیت بازار آهن در اهواز اظهار کرد: به علت تعطیلاتی که در هفته گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا پیش آمد و همچنین افزایش قیمت دلار، در بازار آهن تراکم تقاضای خرید به وجود آمده است و قیمت آن از ۳۱ مردادماه روند افزایشی به خود گرفته است.

 

وی افزود: قیمت آهن دو روز قبل از قیمت ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان به ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرد؛ به نظر می‌رسد روند افزایش قیمت آهن به دلیل کاهش تولید کارخانه‌های فولادی در کشور، ادامه پیدا کند.

 

نایب رئیس اتحادیه آهن‌فروشان اهواز در زمینه معاملات در بازار آهن، گفت: معاملات در بازار آهن با روندی کند در حال انجام است و تقریبا تقاضای آنچنانی برای خرید در بازار وجود ندارد.

 

وی افزود: با توجه به شرایط و متغیرهای موجود، در آینده با افزایش قیمت آهن مواجه خواهیم شد.

 

در ادامه میتوانید این خبر را نیز مطالعه کنید: شیب ملایم افزایش قیمت آهن

نادری درباره دلالی در بازار آهن، تصریح کرد: در بازار آهن همیشه دلال وجود دارد و بسیاری از شرکت‌ها که کار آن‌ها با بازار آهن ارتباطی ندارد، اقدام به خرید و دپوی آن برای حفظ سرمایه خود می‌کنند. این اقدام باعث افزایش میزان تقاضا در بازار آهن و افزایشی شدن قیمت آهن می‌شود.

 

وی گفت: دلال‌ها در تمامی اصناف می‌توانند در قیمت‌ها تاثیرگذار باشند و باعث ایجاد گرانی شوند اما اگر در هر بازاری، عرضه به میزان کافی انجام شود، دلال‌ها نمی‌توانند تاثیر آنچنانی بر افزایش قیمت کالاها داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه