سنگ اهن

فهرست مطالب

قیمت سنگ آهن در حال بازگشت به ۱۴۰ دلار

سنگ آهن تا پایان ۲۰۲۱ به ۱۴۰ برمیگردد

کارشناسان اعتقاد دارند با توجه به این موضوع که میزان صادرات سنگ آهن برزیل در حال برگشت به سطح قبلی خود است و بازار با مازاد عرضه روبرو خواهد شد. قیمت سنگ آهن تا پایان سال ۲۰۲۱ می تواند به ۱۴۰ دلار و تا پایان ۲۰۲۲ به ۱۲۰ دلار هر تن سی اف آر چین بازگردد.

شنیده ها حاکی از این است که در هفته های اخیر که چین اعلام کرده سیاست هایی را در پیش میگیرد تا مانع تداوم بازارسازی ها و صعود شدید قیمت ها می شود مقداری بر روند صعودی قیمت سنگ آهن کم شده و پیش بینی میشود در آینده نزدیک نیز با توجه به پایه های ضعیف بازار قیمت ها باز هم کاهش داشته باشند.

 

در دسامبر گذشته مقامات مرتبط چین محدودیت هایی برای معاملات فیوچرز سنگ آهن اعمال کردند و توانستند برای چند هفته تنش های به وجود آمده در بازار را آرام تر کند. اما با این حال از اواسط ماه می روند رو به بالای قیمت ها مجددا شروع شد و حدود ۴۰ درصد رشد قیمت را شاهد بودیم که این افزایش قیمت به دلیل افزایش تقاضای فولادسازان بود.

در حال حاضر کارشناسان مردد هستند که آیا در ماه های آینده نیز این اقدامات چین بتواند بر روی قیمت ها تاثیر جدی بگذارد یا خیر ولی اعتقاد دارند که قیمت ها تا پایان سال باز هم رو به پایین خواهدبود.

دلیل این که کارشناسان معتقد هستند تا پایان سال قیمت ها باز هم کاهش خواهد یافت این است که عرضه صادراتی برزیل صعودی است و در بازار داخلی چین هم در ماه مارس و آوریل تولید داخلی سنگ آهن رشد داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه