روند قیمت فولاد صادراتی ایران

فهرست مطالب

قیمت شمش فولادی به پایین‌ترین میزان در ۶ ماه گذشته رسید

روند قیمت فولاد صادراتی ایران

آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایران

بررسی روند قیمت فولاد صادراتی ایران قیمت شمش فولادی به پایین‌ترین میزان در ۶ ماه گذشته رسید

آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را مورد بررسی قرار داده‌‎ایم تا چشم‌اندازی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد ایران و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آورید. در هفته‌ای که گذشت، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۵۹۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته قبل از آن، کاهش ۳۷.۵ دلاری یا ۵.۹ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۴۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۷.۵ دلاری یا ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد.
به گزارش تسفا به نقل از چیلان، قیمت‌های منتشر شده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۱.۲ درصد کاهش داشته و اسلب در قیمت ۶۴۰ دلار به ازای هر تن مورد معامله قرار گرفته است. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۱۵ تا ۵۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۱۲ آبان، کاهش ۵.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت بیلت صادراتی ایران در هفته گذشته به پایین‌ترین میزان در بیش از ۶ ماه گذشته رسید. آخرین بار در اوایل اردیبهشت امسال، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران در محدوده زیر ۶۰۰ دلار به ازای هر تن قرار داشته است.

کاهش شدید قیمت محصولات تخت و طویل فولادی در بازارهای آسیایی، خصوصاً چین، علت کاهش قیمت فولاد میانی صادراتی ایران بوده است. به‌عنوان مثال، هفته گذشته قیمت ورق گرم در معاملات آتی بورس شانگهای به پایین‌ترین میزان از ماه دسامبر ۲۰۲۰ رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه