میلگرد

فهرست مطالب

قیمت میلگرد به ۱۵ هزار تومان رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، ‌در گفتگویی که داشت گفت: قیمت میلگرد که هر کیلو ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود به قیمت ۱۵ هزارتومان رسیده و شاهد افزایش قیمت بوده ایم.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن حمید رستگار در گفت و گوی خبری خود به افزایش قیمت آهن و میلگرد اشاره کرد و افزود: یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت آهن را میتوان افزایش قیمت فولاد در بازار جهانی دانست. این تورم و افزایش قیمت فولاد در گرانی های اخیر بی تاثیر نیست.

وی با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر آشفتگی و نابسامانی زیادی را در بازار آهن و فولاد تجربه کرده ایم، گفت: عوامل بسیار زیادی روی این شرایط و بی نظمی های به وجود آمده تاثیر گذار بوده است که بارها از طرف فعالان این صنعت در رابطه با آن ها موضوعات مختلفی را عنوان کرده اند.

رستگار گفت: سرمایه های سرگردان و بی پشتوانه‌ای که در کشور به وجود آمده هر چند وقت یکبار گریبان یکی از بازارها را میگیرد و همین موضوع سبب صعودی شدن غیر منطقی قیمت ها در بازار میشود. این شرایط موجود باعث ایجاد گرانی کاذب و آشفتگی نظم بازار می شود.

وی افزود: در پی این بی‌نظی هایی که در بازار رخ میدهد دولت موظف است تا مسئولیت را به عهده گرفته و جهت بهبود شرایط به وجود آمده راه کارهایی را ارائه دهد. در صورتی که در رابطه با این موضوع تصمیمات درستی اتخاذ نشود مردم و فعالان این بازار متضرر خواهند شد.

از دیگر عواملی که در افزایش قیمت آهن در بازار تاثیر گذار بوده میتوان به معاملات بورس کالا و افزایش قیمت پایه شمش اشاره کرد. موضوع دیگری که باید به آن توجه کرد این است که این روند افزایشی که قیمت آهن در پیش گرفته هیچ تناسبی با تقاضای موجود در بازار ندارد.

رستگار افزود: در حال حاضر در بازار قیمت هر کیلو میلگرد از ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه