کاهش نسبی قیمت آهن آلات

فهرست مطالب

کاهش نسبی قیمت آهن آلات

روز گذشته دلار دارای نوسانات اندکی بود و در انتها با نرخ ۲۷ هزار و ۳۷۰ تومان به فروش می‌رسید در پی این نوسانات در بازار آهن نیز ابتدا ثبات نسبی را پیش رو داشتیم و بعد از گذشت ساعاتی بعضی از کارخانه‌ها قیمت‌ها را تغییر دادند و بازار را کاهشی کردند.

قیمت میلگرد به پایین‌ترین قیمت خود یعنی ۱۵ هزار تومان رسید و بعضا شرکت‌ها قیمت ۱۴ هزار تومان را نیز اعلام کردند، اگر تغییری در شرایط کنونی ایجاد نشود میتوانیم در این بازار انتظار ثبات قیمت‌ها را داشته باشیم، با توجه به نرخ ارز نیمایی و قیمت‌های صادراتی میتوان نتیجه گرفت که هم‌اکنون قیمت‌ها معقول شده‌اند.

با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده در رابطه با کاهش تولیدات در چین، خبری از کاهش قیمت‌های جهانی نیست اما چنانچه قیمت‌های جهانی در روند کاهشی قیمت‌ها قرار گیرد بازار داخلی نیز متاثر از آن به سوی کاهش قیمت خواهد رفت.

با کاهش یافتن قیمت‌ها این احتمال وجود دارد که مجددا بازار تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار بگیرد و با توجه به اینکه نتایج مذاکرات وین قابل پیش بینی نیست امکان دارد که بازار آهن تحت تاثیر نوسانات ناشی از فضای سیاسی قرار گیرد.

با توجه به قیمت روز آهن مشاهده می‌شود که قیمت میلگرد در روز قبل در بسیاری از شرکت‌ها ثابت بوده و در بعضی از شرکت‌ها شاهد کاهش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی و  برخی از کارخانه‌ها نیز کاهش ۸۰۰ تومانی را لحاظ کردند در این شرایط یک شرکت نیز افزایش ۱۰۰ تومانی را اعمال کرده است.

در ادامه می‌توانید اخبار داخلی تسفا را نیز مطالعه نمایید.

در بازار پروفیل اغلب مبادی فروش کاهش قیمت در حدود ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان را لحاظ کردند. البته برخی از مبادی فروش نیز در مقابل کاهش قیمتی مقاومت کردند و تا پایان روز قیمت‌های خود را ثابت نگه داشتند.

در بازار نبشی و ناودانی اکثر مبادی فروش قیمت نبشی و ناودانی را ثابت اعلام کردند.
در بازار تیرآهن نیز سه شرکت قیمت تیرآهن را ثابت و در شاخه‌های پر فروش ذوبی کمی نوسان همراه با ثبات رویت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه